SEO İÇİN YANLIŞ UYGULANAN TEKNİKLER

SEO İÇİN YANLIŞ UYGULANAN TEKNİKLER

10 yılı aşkın süredir Türkiye’de reel olarak SEO kavramı görülebilmektedir.Arama motorları algoritmaları farklı zamanlarda ve öngörülemeyen derecede değişkenlik göstermektedir.Bu değişimleri takip ederek sürece adapte olabilen web siteleri başarılı olabilmektedir.Fakat süreç içerisinde bu değişime ayak uyduramayan ve eski veya yanlış metotlar kullanarak arka sıralara düşen bir çok web sitesi bulunmaktadır.

Seçilen Anahtar Kelime İle Web Sitesi Uyumu 

Web sitesi ile ilgisi olmayan bir anahtar kelime seçimi yanlıştır.Yanlış bir kelimenin web sitesinde tekrar etmesinin bir değeri bulunmamaktadır.Doğru anahtar kelime seçilmeli ve bu kelime üzerine backlink yapılmalıdır.

JavaScript Menülerin Okunamaması 

GoogleBot ve benzeri arama motorları JavaScript menüleri okuyamaz ve indexleyemezler.Sayfa okunamadığı içinde görünmemektedir.Web sitesinde JavaScript menü kullanılacak ise sitemap dosyası içerisinde belirtilmesi gerekir.Sitemap içerisinde yer alan JavaScript menüler okunabilir.Böylelikle indexlenir ve sıralamada yükselme gerçekleşir.

Düzensiz Güncelleme Ve İçerik Bakımı

SEO çalışmaları için çıkılan bir çalışma sürecinden sonra web sitesini olduğu gibi bırakmak doğru değildir.Sadece bir kere çalışma yapıldıktan sonra en üst sırada kalınmasını beklemek , hayal kırıklığı yaratacaktır.Web sitesinin güncel içerikler ile revize edilmesi üst sıralarda kalmasına yardımcı olur.

Fazla Etiket İle Spama Düşme

Arama sırasında üst sıralarda yer almak için çok fazla etiket kullanmak doğru değildir.Arama motoru bu durumu spam olarak algılayacaktır ve web sitesini SandBox’a atabilir.Sadece konu ile ilgili doğru kelimelere yer vermek,başarılı bir SEO çalışmasının kapılarını aralayacaktır.

Backlink’ın Spama Düşmesi

Bir anda SEO çalışması ile hızlı sonuç almak için çok fazla backlink alımı doğru değildir.Bu yeni açılmış bir web sitesinin SandBox’a düşmesi ile sonlanabilir.Bu sebeple özgün içerikler girilerek ve azar azar backlink alımı yapılmalıdır.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


astropay
astropay card
adana seo
adana web tasarım