SEO TEKNİKLERİ NELERDİR ?

SEO TEKNİKLERİ NELERDİR ?

Başarılı bir SEO çalışması doğru algoritma tekniği kullanmaktır. Web sitesi optimize işlemi ile temel amaç arama sonuçlarında yükselmektir.Fakat hemen hemen her gün internet kullanıcılarının tercihleri değişmektedir.Dolayısıyla da her gün sıralama güncellenmektedir. Doğru bir çalışma ile siteye gelen ziyaretçileri,kullanıcıya dönüştürmektir.Eğer ziyaretçiler kullanıcıya dönüşür ve memnun olurlarsa web sitesi kıymetli bir hale gelecektir.Site içi ve site dışı seo olmak üzere 2 teknik kullanılabilir.

SEO Konusunda Kullanılması Önerilen Site İçi Teknikler

  • Web sitesi için alınan domain uzantısının .com ile bitmesi markalaşma ve uzun vadeli kurumsal hedefler için önemlidir.
  • Kullanılan web sitesinin hedef kitleye yönelik olması gerekir.Kullanıcı dostu bir web sitesi kullanım kolaylığı yaratır ve daha çok tercih edilir.
  • Web sitesinin hızlı olması hem kullanıcıları hem de arama motorlarını memnun edecektir.Yapılan kodlamalar hız seviyesini arttıracak standartlarda olmalıdır.
  • Doğru anahtar kelimeler tercih edilmelidir.Meta Tag standartlarına uyulması ile süreç daha başarılı olacaktır.
  • Herhangi bir spam yaratmadan anahtar kelimeler yerleştirilmelidir.
  • Kullanıcıların doğru ve özgün içeriklere ulaşmasını sağlamak gerekir.Hedef kitlenin beklentisine yönelik çalışmalar yapılması ile sadık kullanıcılar yaratılabilir.
  • Web sitesinin görselleri en az tasarımı kadar değerlidir.Resimlere verilen alt başlık ve açıklamaları mutlaka eklemelisiniz.
  • Başlıklar bölümünde hakkımızda , kurumsal yapı , misyon ve vizyon,iletişim gibi bölümler eklenmelidir.

SEO Konusunda Kullanılması Önerilen Site Dışı Teknikler

Türkiye’de çok fazla uygulanan bir teknik değildir.Site içi çalışmalar ile uğraşılan arama motorlarının herhangi bir sonu gelmeyeceğinin bir garantisi yoktur.Bu sebeple süreç içerisinde dikkatli ve özenli adımlar atılmalıdır.

Site dışı çalışmalar ile de kullanıcılar elde edilebilir.Spam olmayan web sitelerinden kendi web siteniz ile ilgili tanıtım metinleri satın alınabilir.Web sitesi kurumsal bir işletmenin uzantısıdır.Bu sebeple de dijital mecradaki vitrin için reklam çalışmaları yapılması gerekebilir.

Sosyal medya mecralarında düzenli post paylaşımı yapılabilir.Web sitesine girilen içerik ile eş zamanlı ilerleyen bu süreç dikkat çekmektedir.Bu sosyal medya mecraları ; Twitter , Facebook , Google Plus , Linkedin , Tumblr ve Pinperest olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ; hedef kitlenin takip ettiği sosyal medya mecralarında yer almaktır.

 

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


astropay
astropay card
adana seo
adana web tasarım